23.11.2015

ULUBIEŃCY JESIENI . KSIĄŻKI, FILMY, MUZYKA. REKOMENDACJE NA LISTOPAD 2015

Witajcie moi drodzy. U mnie spadł dziś pierwszy śnieg :) Tym samym uświadomiłam sobie, że ciepła i miła jesień się kończy by ustąpić miejsca zimie. Koniec listopada to ostatni gwizdek przed świąteczną gorączką aby podzielić się refleksjami jesiennymi !
Tak jak pisałam w podobnym poście końcem sierpnia dziś również napiszę Wam nieco o moich ostatnich zachwytach wartych  obejrzenia, przeczytania, posłuchania :) Tym razem będzie tego trochę mniej, bo odkąd zaczęłam nową pracę, wiadomo czasu na obcowanie z kulturą pozostaje nie za wiele.
Do rzeczy !

FILMY

 1.Crimson Peak Wzgórze krwi (2015)- kostiumowy, nieco fantastyczny horror w autentycznym klimacie.
2.Wild . Dzika droga (2014) - wspaniała opowieść o wędrówce długim i trudnym szlakiem. W głównej roli Reese Witherspoon.
3.Wilcze dzieci (2012) Przepiękne wzruszające anime, które poznałam dopiero teraz. Można oglądać z dzieciakami.
4.Une Vie meilleure .Lepsze życie  (2011) to film, na który trafiłam w serwisie Kinoplex (i obejrzałam całkowicie bezpłatnie)  Choć pewnie tytuł nie jest zbyt popularny to wart obejrzenia. Historia bardzo realistyczna i pełna emocji. O parze, która postanawia otworzyć własny biznes a sprawy się nieco komplikują .
5. Marnie . Przyjaciółka ze snów (2014) To zdaje się najnowsza produkcja studia Ghibli, gdzie powstał między innymi Spirited Away w krainie bogów, Mój sąsiad Totoro. Marnie to epicka opowieść o dzieciństwie, tęsknocie i przyjaźni. Piękne.
6. Jenny's Wedding (2015) z gwiazdorską obsadą Katherine Heigl jest dramatem o relacjach rodzinnych. Nie będę spoilerować. Obejrzyjcie sami.

Po więcej zapraszam na mój profil w Filmweb :)

KSIĄŻKI

1. Sarah Jio :
Jeżynowa zima, Dom na jeziorze i Kameliowy ogród . Przeczytałam te książki jedna po drugiej, coraz bardziej zafascynowana niezwykłym stylem pisania i światem przedstawionym. Nie są to kolejne tomy cyklu ale w niektórych momentach pojawiają się wątki wspólne. Sarah Jio to moja ulubiona autorka !
2. Paullina Simons Jedenaście godzin jest thrillerem a wręcz horrorem. To moje pierwsze zetknięcie z P Simons i na pewno nie ostatnie.
3. Katarzyna Michalak  - Nadzieja i Nie oddam dzieci. To przejmujące opowieści z lekko bajeczną lub dramatyczną fabułą. Bardzo wciągają.

 Po więcej zapraszam na mój profil w Lubimy czytać :)

MUZYKA

Jesienią zwykle na nowo fascynują mnie pop ballady z lat 80 i 90. Wybieram nieco łagodniejsze i bardziej romantyczne klimaty. W tym podpunkcie napiszę najmniej, jednak myślę, że zainteresowani dokopią się do treści :)
Oto linki do niektórych moich playlist na Spotify 
KLIK 
KLIK (elektronika) 

Serwis jest praktycznie darmowy i super wygodny w obsłudze. Jeśli nie macie konta to polecam!
https://play.spotify.com/user/el0is/playlist/1x9YlWq6YdFM7p2qe9USbb

8 komentarzy:

 1. Wilcze dzieci to jedno z najpiękniejszych anime jakie oglądałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znałam żadnej z Twoich propozycji, chętnie przyjrzę się im z bliska!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Paullinę Simons :) Polcam szczególnie cykl "Jeździec Miedziany" <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Zadnej z propozycji nie znalam, wiec tym bardziej chetnie sie im blizej przyjrze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Większości nie znam, ale uwielbiam Katherine Heigl, muszę obejrzeć ten film :)

  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie! Przypomniałaś mi o Dzikiej Drodze, bardzo chciałam obejrzeć ten film :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam żadnej książki ani jednego filmu, o których piszesz. Ale to znak, że widocznie muszę wyjść z własnej strefy komfortu i zacząć poznawać inne gatunki niż te, po które cały czas sięgam ;)

  OdpowiedzUsuń

Twoje zdanie ma znaczenie ! Skomentuj :)