31.05.2016

KSIĄŻKI FILMY SERIALE. REKOMENDACJE NA MAJ 2016
Cześć Dziewczyny i Chłopaki !
Mam dla Was przygotowany osobisty ranking ostatnio obejrzanych, przeczytanych rzeczy z którymi warto się zapoznać.  Wzruszające, dramatyczne i zaskakujące...Może podczas urlopu rekomendacje się przydadzą. Zapraszam (linki poniżej)!

KSIĄŻKI
1. Mitch Albom - Jeszcze jeden dzień. Przypowieść mężczyzny, który rozczarowany swoim losem dostaje szansę przeżyć ponownie swoje dzieciństwo i dokonać tym razem innych wyborów. Nieco poetycki styl, książka niegruba -tak na godzinę czytania, może dwie.
2. Cecelia Ahern- Kraina zwana Tutaj . Historia o miejscu, w którym przebywają wszystkie zaginione osoby i zgubione przedmioty. Bardzo pomysłowe i inspirujące.
3.Agnieszka Bednarska -Płaczący chłopiec. Akcja dzieje się wokół obrazu- portretu smutnego chłopczyka, którego obecność zwiastowała pożary.
4.Sophie Hayes -Sprzedana to opowieść biograficzna o dziewczynie podstępnie uprowadzonej z kraju przez człowieka, którego uważała za przyjaciela. Daje do myślenia i potrząsa czytelnikiem.
5. Janusz L.Wiśniewski -Ślady.To zbiór krótkich opowiadań, które już wcześniej pojawiały się w czasopismach. Genialnie emocjonalne i wyraziste w swojej formie. Mój ulubiony styl :) Czyta się szybko i zachłannie.
6. Camille De Angelis - Nowa Mary to nieco fantastyczna powieść, której akcja rozgrywa się w starym, tajemniczym domu. A główni bohaterowie za pomocą nowych technologii usiłują odtworzyć osobę, która odeszła wiele lat temu. Upiornie!
7.Małgorzata Warda-Nikt nie widział, nikt nie słyszał. Współczesna powieść o zaginionych dzieciach i ich rodzinach, które muszą jakoś żyć po tych smutnych wydarzeniach. Inspirowana historią porwania Nataschy Kampush (link)
8. Opracowanie zbiorowe Cicha 5 to zbiór opowieści o mieszkańcach urokliwej kamienicy w klimacie zimowego nastroju.
9. J.L Wiśniewski. Kulminacje. Kolejny zbiór opowiadań, tym razem z udziałem innych polskich znakomitych autorów.
10. Dorota Schrammek -Stojąc pod tęczą. Historia napisana zupełnie jakby była inspiracją scenariusza serialu "Przyjaciółki". Postacie wyjątkowe i niezwykle wyraziste.
11. Katarzyna Michalik Jaworska -Blizny. Poruszająca, niedługa opowieść o trudnym dzieciństwie prowadzącym do ucieczki w alkohol. To w dużym uproszczeniu. Lektura świetnie napisana i moim zdaniem wyjątkowo ważna, bo uświadamiająca o wielu rzeczach. Zupełnie jakby się ukradkiem czytało czyjś osobisty pamiętnik.

FILM
Tym razem zarekomenduję Wam trzy filmy, gdzie głównymi bohaterkami są kobiety.


Ratter (2015)
Totalnie szokujący, choć raczej niskobudżetowy film z Ashley Benson w roli głównej. Film bardzo pouczający, szczególnie w zakresie ustawień prywatności urządzeń elektronicznych:)
 Link do obejrzenia na zalukaj tu

Colonia (2015)
Oparta na faktach historia porwania młodego mężczyzny przez sektę. Ukochana robi wszystko, co w swojej mocy by go stamtąd uwolnić.
Obejrzeć można na przykład na cda  tu 

Ma ma (2015)
Bardzo mocno poruszająca historia mamy kilkuletniego chłopca. Nic więcej nie powiem. Rzecz Was wzruszy.

SERIALE
 Z seriali mam dla Was sugestie tytułów, w których dzieje się ciut więcej. Nieco fantastyki, zbrodnie, tajemnice.


Bates Motel (2013-) .Jest prologiem do filmu Hitchcocka z 1960 roku, Psychozy. Tyle ,że tło jest współczesne, ale nie mniej mroczne. Norman Bates jest nastolatkiem, który z matką osiedla się w starym domu na uboczu. Wspólnie zaczynają prowadzić motelik.Relacja matki z synem to istny majstersztyk. Ja Bates Motel zaczęłam oglądać zanim poznałam kultową Psychozę i muszę przyznać że jestem totalnie zafascynowana jednym i drugim obrazem.

Under The Dome  (2013-2015) to serial który ma swój początek i koniec ponieważ powstał w oparciu o książkę Stephena Kinga. Pewnego dnia nad miasteczkiem Chester's Mill pojawia się niezniszczalna kopuła. Choć fabuła dryfuje w kierunku fantastyki - nadal mocno trzyma w napięciu i wciąga jak nie wiem co.

Stitchers (2015-) Młoda kobieta zostaje zrekrutowana przez agencję badającą ostatnie wspomnienia osób, które zginęły w niejasnych okolicznościach. Póki co akcja płynie wartko i ogląda się to przyjemnie. Nie mogłabym też pominąć podobieństwa do serialu Fringe (2008-2013), który był genialny. Stitchers dopiero raczkuje, ale chyba w dobrym kierunku. Warto zerknąć.

Ps. Seriale można oglądać na przykład  tutaj

Nie ma za co. Miłego oglądania i czytania :)

1 komentarz:

  1. Muszę nadrobić szczególnie filmowe zaległości, bo te propozycje mnie zachęciły :)

    OdpowiedzUsuń

Twoje zdanie ma znaczenie ! Skomentuj :)