01.05.2014

Mgiełka z gliceryną na cienkie włosy .

Gliceryną zainteresowałam się gdy zauważyłam jej działanie w odżywce Gloss Isana Professional. Lubiłam ją za perłowe wygładzenie i lekkość. Odżywka niestety zniknęła z Rossmanna i zostałam zastapiona Volumen. A ta druga nie spisała się. Postanowiłam wypróbować samą glicerynę. Mała butelka kosztuje 2,99 zł więc pomyślałam - warto spróbować. Gliceryna jako humekant ma działanie "wiązania wody" a poniekąd na moich włosach trochę działa jak żel. 
 Przygotowałam sobie taką miksturę :
-ok 100ml ostudzonej mocnej herbatki rumiankowej
-20 kropli gliceryny.Całość wlałam do butelki z atomizerem po mgiełce Radicala i spryskałam umyte włosy.  Gliceryna sprawiła, że delikatne i lekkie zawsze proste włosy  zrobiły się podatne na skręt. Od razu zauważyłam że włosy zachowują się jakby były naturalnie lekko kręcone albo po wałkach . Samo lekkie unoszenie kosmyków w dłoniach spowodowało lekkie "plażowe" fale . Miła odmiana! 
Moje włosy nigdy nie puszyły się, za to prawie zawsze prześladuje mnie przyklapnięcie, brak objętości typowy dla cienkich włosów. Działanie gliceryny jest bardzo miłym zaskoczeniem.  Jestem ciekawa jaki efekt da dodanie kilku kropel gliceryny do dowolnej odżywki. Próbowałyście ?

2 komentarze:

Twoje zdanie ma znaczenie ! Skomentuj :)